Vztahy a emocePartnerství

5 věcí, které definují milovaného člověka

747 zobrazení
Closeup of couple making heart shape with hands

Láska má mnoho podob. Některé lásky jsou povrchní, jiné jsou hluboké a trvalé, některé jsou zdravé a oboustranné, jiné jsou nemocné, umírající a pokřivené. Ale čistá láska je jen jedna.

Říkáme, že milujeme všechno možné ‒ hraní tenisu, voňavou kávu, hezké počasí. Říkáme, že milujeme různé lidi různými druhy lásky ‒ filmové herce, spolužáky ze střední, partnery, rodinu.

Miluji tě. Mám dojem, že kdybys mi vypálil barák, ale pak bys mi dokázal vysvětlit, proč jsi to musel udělat, tak bych ti to i odpustila.

Naši milovaní. Co je to za lidi?

Jsou to lidé, ke kterým cítíme úctu a obdiv

Vážíme si jejich osobností, zkušeností a jejich času. Jsou pro nás výjimeční a ovlivňují náš život už jen tím, že jsou. Vyhledáváme je, dáváme jim ve svém životě vysokou prioritu a nic nás nehřeje víc, než jejich upřímná pozornost. A když se rozhodnou, že už nechtějí být v našem životě, tak je necháme jít.

Jsou to lidé, které máme rádi takové, jací jsou, a proto, jací jsou

Milujeme je úplně a bezpodmínečně. Nemusí být štíhlejší, vyšší ani chytřejší, máme je prostě rádi takové, jací jsou. Občas nás zlobí jejich drobné chyby, ale nepřikládáme jim žádný větší význam. Dobře je známe a máme je rádi přirozené. Nepotřebujeme je měnit, protože pro nás jsou přesně takoví, jací mají být, pro nás jsou perfektní, dokonalí ve své nedokonalosti.

Jsou to lidé, kteří mají v našem životě svoje pevné unikátní místo

A když z něj odejdou, tak zůstane prázdné. Jejich místo totiž nelze nikým nahradit. Když odejdou, tak to poznáme a budou nám chybět.

Jsou to lidé, kterým dokážeme odpustit a snažíme se jim porozumět za všech okolností

Zajímají nás, proto se nedíváme kriticky na jejich přešlapy a chyby, ale nejdříve vždy hledáme příčiny, které vedly k tomu, aby je udělali. Jsme tu pro ně kdykoliv. Rádi jim dáváme oporu. Mohou nám volat i o půlnoci a nikdy se nestane, že bychom jim položili telefon, protože jejich problémy nás vždy zajímají. A uděláme cokoliv, abychom jim mohli pomoci.

Jsou to lidé, kteří umějí ohýbat čas

Čas strávený s nimi vážíme cenou zlata a nic pro nás není cennější. Čas s nimi utíká jako splašený. Nebo ho naopak dokážou zastavit. Když s nimi trávíme čas, tak cítíme, že náš život má smysl.

Miluji tě. Vím, že bez tebe můžu žít. Ale nechci.

Přidejte si Antilopu do oblíbených na Facebooku!

antilopka_cute_orez

Nebo si přihlaste odběr Antilopích zpráv!
Lucie Vanišová
Elektroenergetička, jogínka a spoluzakladatelka magazínu Antilopa s láskou ke knihám, krásným myšlenkám, lidem a jejich mozkům.

Komentovat

avatar

wpDiscuz