InspiraceZaostřeno na...

Antilopu potěšilo: chytré hodinky pro nevidomé

377 zobrazení
Pozitivní zprávy10

Vývojáři vymysleli chytré hodinky pro nevidomé, které jim umožní nejen přijímat zprávy nebo prohlížet sociální sítě, ale i využívat navigaci. A to vše v Braillově písmu. Na světe se zkrátka dějí i hezké věci a dokazuje to i dojemný příběh dvou žen, které se chtěly vzít. Jenže pochází z Taiwanu, kde to není legální...

Jennifer_Sam-weddingOtec odmítl odvést dceru k oltáři na její stejnopohlavní svatbě. Tak zaskočil její šéf

Když se Jennifer s partnerkou Sam rozhodly vzít, měly velké obavy z reakce okolí. Za 11 let společného soužití v taiwanské konzervativní společnosti čelily nespočtu překážek. Když se o chystané svatbě dozvěděli Jennifeřiny rodiče, přerušili s ní kontakt a odmítli na svatbu přijít. Nejvíce se Jennifer bála o práci a pečlivě zvažovala, jestli se s plány na svatbu svěřit. Reakce jejího zaměstnavatele byla naštěstí velmi laskavá. Kolegové a někteří klienti zamilovanému páru vyjádřili plnou podporu a výkonný ředitel společnosti odvedl Jennifer k oltáři namísto jejího otce.

Plakaly jsme, protože jsme si nikdy nemyslely, že bychom to mohly dotáhnout tak daleko,“ řekla Jennifer. Svatba je pouze symbolická, protože v Taiwanu nejsou stejnopohlavní svazky legální. Přesto je pro nevěsty velmi důležitá. „Tato svatba je pro LGBT komunitu. Doufáme, že dodá odvahu dalším lidem a vzbudí respekt k odlišným komunitám,“ vzkázala Jennifer ve videu svého zaměstnavatele HSBC.

Video: Jennifer’s big day

Foto: repro HSBC NOW

dot_watchChytré Braillovy hodinky usnadní nevidomým lidem život

Jihokorejští vývojáři ze společnosti Dot představili světu první chytré hodinky pro nevidomé. Hodinky obsahují čtyři aktivní buňky, na kterých se zobrazují informace v Braillově písmu a dynamicky se mění uživatelem zvolenou rychlostí. Hodinky komunikují přes Bluetooth a mohou přijímat textové zprávy z jakýchkoliv aplikací, jako jsou sociální sítě, zprávy, počasí či navigace z Google Maps. Podporují také Open API, což umožňuje komukoliv vyvinout či adaptovat nové užitečné aplikace.

Většina digitálních zařízení pro nevidomé je založena na komunikaci pomocí zvuku, což způsobuje dilema – nevidomí lidé si buď musí nasadit sluchátka a tím se odříznout od zvuků okolního světa (které jsou pro orientaci klíčové), anebo se smířit s tím, že si přijímané informace pustí nahlas a vzdají se svého soukromí. Dalším problémem je, že již existující čtecí zařízení s Braillovým písmem bývají objemná a velmi drahá. Všechny tyto problémy by měly nové chytré hodinky vyřešit.

Zdroj: https://dotincorp.com/World’s First Braille Smartwatch Lets Blind People Feel Messages on Screen

Foto: facebook

Více pozitivních zpráv nalezete v sekci Inspirace.

Antilopa
Antilopa se vyžívá v emocích, mezilidských vztazích a ráda poslouchá životní příběhy lidí, kteří ji obklopují. Chce inspirovat a být inspirována.

Komentovat

avatar

wpDiscuz