InspiraceZaostřeno na...

Antilopu potěšilo: jedlé drony, zvířata chráněná před mrazem

411 zobrazení
Pozitivní zprávy9

Jedlé obaly potravin vyrobené z mléčné bílkoviny a kelímky na krmení, které dokážou kojencům zachránit život. Senioři rozbruslili Budapešť. Přinášíme další vydání pozitivních zpráv.

21 inovací z roku 2016, které pomohly zlepšit svět

Drony navržené pro pomoc v důsledku přírodních katastrof v nepřístupným oblastech, které jsou naplněny jídlem a jejich překližkový rám slouží jako palivo.

Jedlé obaly potravin vyrobené z mléčné bílkoviny, které dokáží udržet potraviny čerstvé a chránit před přístupem kyslíku efektivněji, než jejich plastové protějšky.

V loňském roce vědci nezaháleli a světlo světa spatřila řada novinek a technických inovací, které pomůžou zlepšit svět. Šikovní inovátoři se zabývali zlepšením životních podmínek lidí a ochranou přírody. Někteří dokázali vymyslet chytrá řešení dostupná běžným lidem i v ceně jednoho dolaru. Například plastový pohárek na krmení kojenců, který dětem dokáže zachránit život nebo virtuální robotický právník, který zadarmo radí lidem v nouzi a chrání je před vystěhováním.

jedlý dron
Prototyp „jedlého“ dronu se zdrojem paliva a štítem, který může sloužit jako úkryt.

Více vynálezů s fotografiemi a videi: 21 incredible innovations that improved the world in 2016, zdroj foto: repro Windhorse Aerospace

bruslaři_Budapešť
Video s bruslícími seniory.

Senioři předvádí krasobruslařské kousky v Budapešti

Zdá se vám, že jste na něco příliš staří? Po shlédnutí videa s bruslícími sedmdesátníky vás tento pocit rychle přejde. Judit Bartfai, 73letá bývalá profesionální baletka a krasobruslařka, a Laszlo Gombos, 70letý učitel tance, každé ráno místo lenošení v posteli berou brusle a vyráží do městského parku Ice Rink v Budapešti. Jejich kousky baví místní lidi a zaujaly média.

Video: Elderly ice skaters’ delightful twists and turns, zdroj foto: repro Reuters

Obyvatelé Istanbulu chrání toulavá zvířata před mrazem

Istanbul nedávno zažil nejhorší sněhovou bouři od roku 2009, kdy během jedné noci napadlo v některých částech města i 65 cm sněhu. Nízké teploty vyvolaly dojemné reakce místních milovníků zvířat, kteří se rozhodli, že se postarají, aby udrželi toulavé psy a kočky po dobu bouře nakrmené a v teple. Před nákupním střediskem a menšími opuštěná zvířata_Istanbulobchody se objevily kartonové podložky, promrzlé psy a štěňata místní přikryli pokrývkami a ke každému provizornímu pelechu nasypali krmení. Někteří majitelé obchodů dokonce pustili toulavá zvířata dovnitř a zajistili jim teplá místa na spaní.

Jak řekl magazínu The Dodo Selçuk Bayal, vlastník místního obchůdku, který svou prodejnu dočasně předělal na kočičí ubytovnu: „Jsme lidé a tito tvorové nám byli svěřeni Bohem. Máme zodpovědnost se o ně postarat.“ Ne každý obchodníkovu lásku ke zvířatům sdílí a setkal se i s kritikou některých zákazníků. S těmi si však poradil po svém a do výlohy vyvěsil ceduli: „Pokud vás obtěžují kočky, nenakupujte zde.“

Více fotografií opečovaných zvířat: Worst Snowstorm In Years Just Hit Istanbul, And This Is How People Are Helping Stray AnimalsAnimal Love page on Twitter, Man Opens His Shop To Stray Cats During Worst Snowstorm In Years

 

Předchozí vydání pozitivních zpráv:

Antilopu potěšilo: IKEA jako manželský poradce a senior, který nechtěl umřít nudou

Antilopa
Antilopa se vyžívá v emocích, mezilidských vztazích a ráda poslouchá životní příběhy lidí, kteří ji obklopují. Chce inspirovat a být inspirována.

Komentovat

avatar

wpDiscuz