Vztahy a emocePartnerství

Láska napříč kontinenty: Jak jsme přes noc zaplavili internet a dostali nabídku, na kterou nešlo říct „NE“

2 komentáře649 zobrazení
zpravy

Léto pomalu končilo a díky Bryanově podpoře jsem napsala i anglickou verzi celého příběhu. A týden po jeho zveřejnění jsem náš příběh viděla doslova všude. Vyprávění o ultimátní Tinder rande obletělo svět a díky němu jsme dostali nabídku, kterou nešlo odmítnout.

foto6-kopieAbych pravdu řekla, Bryan byl podnětem, proč jsem napsala svůj první blog o našem ultimátním Tinder rande. Z vyprávění příběhu jsem na začátku cítila ostych, protože jsem přeci jen tušila, jak asi budou čtenáři reagovat (už jsem to měla ověřené od svých rodičů, pokud si dobře pamatujete). Ale ono to mělo i mnohem hlubší smysl. Pomohlo mi to si připomenout fakt, že jsme oba dva vlastně prožili naprosto skvělé dobrodružství. Oba nás to něčemu naučilo. Napsání článku mi navíc připomnělo, že náš příběh stále pokračuje. A to mě učinilo tak šťastnou, jako jsem už dlouho nebyla.

Léto pomalu končilo a díky Bryanově podpoře jsem napsala i anglickou verzi celého příběhu, víceméně proto, že i on sám si zasloužil verzi ve svém rodném jazyce. (Jak se dalo očekávat, když se sám pokusil o hrubý překlad, Google překladač mu z prvního českého blogu vytvořil pěkný mišmaš.) Anglický blog jsem umístila na stránky Bored Panda. A týden po jeho zveřejnění jsem náš příběh viděla doslova všude.

14800833_10210761491738958_1165458373_n
Bryan pózuje s jedním z nejšílenějších článků, které o nás napsali

Zaplavili jsme přes noc internet

Nové a víceméně nechtěné slávy jsem se zpočátku zděsila. Bulvár si z příběhu vzal to, co potřeboval – v jejich verzích jsem byla za naprostou magorku, která pomateně vyplýtvala veškeré své úspory na to, aby odletěla za Američanem svých snů, kterého si našla přes seznamovací aplikaci. Zní to strašně? A jak! Naštěstí ne všechny články byly tak zlé… Některé i skutečně pobavily.

Příběh se spolu s našimi fotkami postupně dostal do celého světa. Našla jsem francouzské, indické, čínské, dokonce i španělské mutace. Bylo to doslova neuvěřitelné.

14800685_10210761422297222_356958910_n
Rozespalý Bryan v reportáži TV Barrandov

Také v českých médiích se příběh rychle šířil. Brzy nás oslovila TV Barrandov a natočili dvě reportáže. Druhé se účastnil i Bryan a ve videu je tak roztomile rozespalý, že musel ukrást každé české srdce. Na mé straně planety totiž byla v době natáčení jedna odpoledne, kdežto v Coloradu bylo… 5 ráno. (Odkaz na videa na konci článku.)

Narozdíl ode mě Bryan celou věc pojal zcela opačně – byl nadšený. A i když jsem z toho byla z počátku nešťastná, opět mi pomohl trochu změnit pohled na celou situaci. Vlastně nezáleželo na tom, jak o nás psali. Já byla se svým vlastním příběhem spokojená – a doteď jsem ráda, že jsem vám ho mohla vyprávět. Hlavní bylo, že se příběh dostal mezi lidi a spoustu z nich i pozitivně oslovil. Ještě dnes mi chodí zprávy od čtenářů z Číny, Indie, Taiwanu, nebo Jižní Ameriky – a jsem za to nesmírně vděčná.

Díky virální smršti, která nám na konci srpna přelétla nad hlavou, mi Bryan jednoho dne zavolal neuvěřitelnou novinu. Kontaktoval ho samotný Tinder. Lépe řečeno – lidé, kteří stáli za vytvořením aplikace, díky které jsme se my dva seznámili. A dali nám nabídku, které se prostě nedalo říct NE.

pranicko
Bryanovo přivítání…

Cesta tam a zase zpátky

Zhruba v půlce září to byly celé dva měsíce, kdy jsme s Bryanem byli od sebe odloučení. Je úžasné, že jsme náš vztah nevzdali. Díky Bryanovi a také spoustě dalších lidí, které oslovil náš příběh a rozhodli se ho sdílet s dalšími čtenáři, jsem si v půlce září mohla zabalit kufr a nasednout na letadlo do USA. Bylo to rychlé, bylo to naprosto nečekané – a bylo to famózní.

Vedení Tinderu se totiž natolik líbil náš příběh, že se nám rozhodli dopřát „druhé rande”. Ještě pořád tomu nemůžu uvěřit, ale je to tak – jsem tady, žiju a improvizuji tenhle náš společný „americký sen”. V Coloradu tentokrát strávím tři měsíce. A s Bryanem máme vymyšleno spoustu skvělých plánů, které chceme uskutečnit. Zní to jako pohádka? Mě už ani ne – já jsem už velmi spokojená s realitou…

Reportáže TV Barrandov

video z 7.9.2016 (v čase 3:08)

video z 15.9.2016 (v čase 14:45)

Zajímá vás, jak to s námi bylo dál? Těšte se na pokračování příběhu na Antilopě, mém blogu a Instagramu.

Foto: archiv Veroniky Doleželové

O realitě vztahu na dálku jsem psala více v minulém článku:

Láska napříč kontinenty: O bolestivé realitě vztahu na dálku

Veronika Doleželová
Jsem dítě překvapení...

Komentovat

avatar

Řadit dle:   nejnovějších | nejstarších | nejoblíbenějších
Iva
Čtenář
Iva
1 rok 10 měsíce

Nadherny pribeh, dnes jsem cetla jelikoz nekdo sdilel na facebooku. A taky ze jsem podobny rapl, takto jsem cestovala nekolikrat kvuli muzi ale do Ameriky jsem se az nedostala. Vzdy to bylo velmi bleskove, rodina a pratele mysleli ze jsem cvok. Nakonec jsem potkala lasku pres internet, bydlel blizko me v Anglii, nakonec jsme se vzali a te cesty hledani a setkavani vubec nelituju.

Lucie Vanišová
Redaktor
1 rok 10 měsíce

Dobrý den, děkujeme za milý komentář a zajímavý příběh. Kdybyste měla chuť Váš příběh sdílet se čtenáři třeba ve článku podobně jako Verča, prosím kontaktujte mě na adrese lucie@antilopajournal.cz, rádi ho vydáme :-).

wpDiscuz