InspiracePoznatky a ideje

Milování jako terapie těla. Promilujte se do krásy a zamávejte chřipce

5717 zobrazení
AdobeStock_98922014

Zapomeňte na plastické chirurgy i nudu v posilovně a hledejte krásu v náruči svého partnera. Pravidelný sex vede nejen ke snížení váhy, vytvarování těla a zlepšení kondice, ale pomůže také ke kráse a mladistvému vzhledu. A napadlo vás, že může zachránit život vašemu muži?

Sex není jen o vášních a emocích. Věděli jste, že dokáže zlepšit kvalitu pleti anebo pomoci s bojem proti nachlazení? Pravidelné milování má celou paletu pozitivních účinků na tělo.

Terapie těla

Mezi nejdůležitější vlivy patří posilování kardiovaskulárního systému a výrazné snížení rizika srdečních chorob. Bylo prokázáno, že pravidelný sex snižuje riziko srdečních chorob až o 45 procent.

Dalším důležitým účinkem je posílení imunitního systému. Vědci z Wilkes University prokázali, že milování dvakrát až třikrát do týdne způsobí zvýšení hladiny imunoglobinu A, a tím dochází ke zlepšení boje proti infekcím, třeba i chřipce a nachlazení.

Nechce se vám milovat a vymlouváte se na bolest hlavy? Podle některých studií rovněž sex přispívá ke snížení bolesti, například při migréně a bolesti zad. Studie provedená v Oklahomském centru pro medicínu ukázala, že milování ulevilo od migrény 61 procentům sledovaných žen. Další vědecká studie dokázala, že mez bolestivosti se u sledované skupiny žen při orgasmu zvýšila o 70 procent.

Zachraňte vašemu muži život

Milování snižuje krevní tlak vlivem zvýšené hladiny testosteronu. Rozsáhlá studie z Velké Británie, při níž vědci 20 let zkoumali tisíce mužů, navíc ověřila, že drtivá většina mužů, kteří se milovali alespoň dvakrát do týdne, nikdy nedostala mrtvici.

Pravidelné milování navíc snižuje riziko předčasného úmrtí a zabraňuje mužským problémům s prostatou – podle australských vědců sex výrazně snižuje riziko rakovinu prostaty, a to až o třetinu (bylo ověřeno u mužů milujících se více než pětkrát za týden).

Promilujte se do krásy

Vášnivé milování je senzační tělocvik – již při půl hodině milování můžete spálit tolik kalorií, které odpovídají hodině běhu středním tempem po rovině nebo hodině strávené v bazénu.

Sex je rovněž dobrý trénink svalů, a to i těch, Milováníkteré možná běžně zahálejí, například svalů pánevního dna. Vášnivé milování protahuje ztuhlé zádové svalstvo a zvýšená frekvence dýchání stahuje bránici a stimuluje břišní svaly.

Někteří odborníci dokonce uvádí, že pravidelné milování způsobuje zpomalení stárnutí organismu a ubírá nám léta. Skotská studie prokázala, že páry s čilým sexuálním životem (které se milují alespoň třikrát týdně) se jevily svému okolí přibližně o deset let mladší, než byl jejich skutečný věk.

To může být způsobeno mimo jiné kvalitou pleti. Je dokázáno, že při pravidelném přísunu estrogenu se zlepšuje elasticita pokožky, zvýšené prokrvení odstraňuje nečistoty kůže a vyhlazuje vrásky. Podle některých výzkumů také sex působí jako účinné preventivní opatření proti křečovým žilám a celulitidě.

A to není vše. Některé studie uvádějí, že pokud žena prožije opravdu vášnivé milování, tak se může objem jejích ňader zvýšit až o čtvrtinu.

Co dalšího nám milování přináší? Ovlivňuje výrazně náš vztah? Toto a něco navíc se dočtete v 1. dílu seriálu. Již brzy ve 3. dílu zjistíme, jak sex působí na naši duši.

Pokračujte ve čtení tady:

Milování jako terapie vztahu. Co způsobuje mazlivá „droga“?

5 faktů a zajímavostí o sexu na jednu noc

Zdroje:

Není to jen potěšení, je to i lék (National Geographic)

Sex místo léků: objevte deset překvapivých účinků na zdraví (Týden)

Energetický výdej člověka při sportu a práci (Komplexní zdraví)

Dvanáct důvodů proč je sex zdravý (Esoterika.cz)

Lucie Vanišová
Elektroenergetička, jogínka a spoluzakladatelka magazínu Antilopa s láskou ke knihám, krásným myšlenkám, lidem a jejich mozkům.

Komentovat

avatar

wpDiscuz