Dobro ukryté v koláčku aneb napište si o výbornou knihu do vaší knihovničky!

Na konci léta jsme vyrazili hledat dobro do Brna. Domů jsme si odvezli krky spálené od sluníčka, jeden prima antilopí zážitek a novou reportáž, ze které nakonec vypadl neočekávaný dobrý skutek. A nová kniha pro jednoho z vás!
Už jste slyšeli o DobroKávě? Pokud sledujete Antilopku pravidelně, nejspíš jste si všimli, že naší redakci projekt neobvyklé kavárny zaujal. Proč, to se můžete přečíst třeba v nesmírně pozitivním povídání se zakladatelem projektu.
A tak jsme si přáli vidět DobroKávu na vlastní oči. S Davidem jsme si proto o jednom slunečném víkendu sbalili batůžky s natáčecí technikou a vyrazili hledat dobro do Brna. Výsledek našeho snažení a celou reportáž s povídáním o dobrých skutcích najdete v tomto dobro-videu.
Podívali jsme se mimo jiné do garáže, kde stánek DobroKávy každý den usíná, a při chystání reportáže se povídání stočilo i na koláčky, které v sobě ukrývají náhodné dobré skutky. V rámci natáčení jsme jeden rozlouskli a vypadl na nás lísteček s tímhle dobrem.
Kupte knihu, která nejvíc pozitivně ovlivnila Váš život a darujte ji třem lidem i s vysvětlením.
Okamžitě mi bylo jasné, že tenhle koláček čekal na nás a dobro na papírku musíme uskutečnit. Parádní dobrý skutek pro knihomoly!
Dobro na papírku
A tak jsem se pustila do konání předepsaného dobra po mém. První dvě knihy našly brzy své majitele. Vybrala jsem pro své upracované blízké nový titul Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření od pana doktora Honzáka. Knížka je jako obvykle napsaná příjemně polopaticky a se svérázným humorem. Naneštěstí je podle mého názoru ideálním dárkem pro všechny přepracované mladé lidi a brzy vám o ní popovídáme více.
Motivační lži
Chtěli jsem ale naše neobvyklé dobro sdílet i vámi. Třetí knihu bychom proto rádi dali vám, našim čtenářům. A zvolili jsme dle mého názoru víc než užitečné čtení. Mnoho obchodníků se štěstím a lidskou motivací si musí přát, aby svou knihu Steffen Kirchner, německý motivační kouč, nikdy nenapsal. Motivační lži se totiž zabývají nejen lidskou motivací a pečlivě kousek po kousku odhalují nejrozšířenější motivační mýty, které se na nás valí ze všech stran. Kirchner ve své knize pečlivě vysvětluje, jak funguje mozek a v zásadě nám říká, že bychom na sebe měli být hodní a žít v souladu s naší přirozeností. Také bychom měli hodit za hlavu motivační polopravdy, které jsou zpravidla mylné, špatně pochopené nebo dokonce nesplnitelné.
Všichni známe citáty typu „stačí si správně přát“ nebo o tom, že každý vše dokáže, pokud bude „opravdu chtít, tvrdě dřít, nevzdávat se, mít své cíle stále před očima“ atd. Jestli jich máte plné zuby a chcete se dozvědět, kde leží pravda, najít zdravou cestu k úspěchu, porozumět lépe vlastní motivaci a svému zvrásněnému kamarádovi mozku, Motivační lži jsou pro vás ideální čtení. Podrobně jsme se o knize rozpovídali v recenzi, kterou jsme doplnili o malou ochutnávku známých manter uvedených na pravou míru. Kirchner se s ničím nepáře. Taje lidské duše a praktiky motivačních guru vysvětluje otevřeně a bez pozlátka, přesto ale s láskou k lidem a svému povolání kouče.
Chcete ji?
Napište nám sem do komentářů, na Facebook nebo Antilopí Instagram, proč právě vy byste se měli stát novým majitelem Motivačních lží. V pondělí 15.10.2018 Antilopa vybere nejzajímavější komentář a máte o kvalitní čtení na podzimní večery postaráno. Těšíme se na vaše zprávy a přejeme příjemné a hlavně užitečné čtení!
Hezké dny plné dobra a motivace přeje za redakci
Lucie Vanišová
Šéfredaktorka
Zdroj foto: archiv DobroKáva, archiv AntilopaJournal
Více jsme se o knížce rozepsali ve vyčerpávající recenzi:
O motivačních mantrách otevřeně. Proč jen pozitivní myšlení nefunguje?